Kaip pasiruošti skrydžiui oro balionu?

Nori išbandyti vieną iš laisvalaikio pramogų – skrydį oro balionu? Tačiau neduoda ramybės klausimas, kaip pasiruošti skrydžiui oro balionu, kad jaustumeisi ramiai ir saugiai? Štai keletas patarimų tiems, kurie dar nė karto nėra skridę oro balionu, bet norėtų išbandyti tokią pramogą ir patirti skraidymo oro balionu virš bet kurios Lietuvos vietovės malonumą.

Pirmiausia nuspręskite, kokiu laiku norėtumėte skristi ir virš kokios vietovės. Tikriausiai nė nereikia niekam aiškinti, kad skrydis oro balionu priklauso nuo matereologinių oro sąlygų. Kad jūsų skrydis iš tiesų būtų įspūdingas, būtina apgalvoti daugybę detalių, susijusių su oro prognozėmis. Kadangi pramoga – skrydis oro balionu- yra atviroje erdvėje, tai viskas priklauso nuo oro sąlygų: kritulių, vėjo krypties ir stiprumo, debesuotumo, rūko ir panašių dalykų. Jūs puikiai žinote, kad išankstinės oro prognozės ne visuomet pasiteisina, juk ir Naglis Šulija kartais klysta… Todėl pasirinkę skrydžio dieną pagal oro prognozes, turite būti pasiruošę ir tokiam atvejui, kad net ir atvykus į sutartą starto vietą paskutinę minutę skrydis oro balionu gali būti atšauktas. Kaip minėjau, skrydžio oro balionu saugumas yra svarbiausias dalykas, o tai priklauso nuo oro sąlygų. Jei yra nors menkiausia abejonė dėl skrydžio oro balionu saugumo, oreiviai nerizikuos ir nevykdys skrydžio netinkamomis sąlygomis. Tad kad jūsų nuotaika nesubjurtų dėl neįvykusio skrydžio oro balionu, turėkite numatę kitą variantą, kaip praleisite tą dieną, jei skrydis oro balionu neįvyks. Beje, jei skrydis oro balionu negalimas dėl netinkamų oro sąlygų, jūs galėsite jį atlikti tuomet, kai bus palankios oro sąlygos.

Kad skrydis iš tiesų būtų malonus, turite būti jam pasiruošęs, tai yra vilkėti tinkamą skrydžiui oro balionu aprangą. Nors pats skrydis tetrunka tik apie 1 val., tačiau paruošiamieji skrydžio oro balionu darbai ir instruktažas taip pat užima laiko. Taigi turite planuoti, kad sugaišite 3-4 val. Oreivis, kuris pilotuos jūsų pasirinktą oro balioną, paprastai prašo jūsų pagalbos ruošiantis skrydžiui. Todėl turėtumėte atitinkamai vilkėti. Siūlome skrydžiui oro balionu rinktis tokią aprangą: kelnes ir marškinius ilgomis rankovėmis arba striukę iš nedegios medžiagos (dėl saugumo). Net ir tuo atveju, jeigu pasirinkote skrydį karštą vasaros dieną, jums pakilus į atitinkamą aukštį oro temperatūra keičiasi. Rytinis skrydis būna gana vėsokas, o vakare nusileidus į žemę nuo įvairių mašalų (kraujasiurbių uodų) padeda apsisaugoti ilgarankoviai marškiniai ir kelnės. Avėti taip pat patariama batus su storais badais, rytiniam skrydžiui praverstų ir ilgaauliai guminiai batai dėl rasos, dengiančios pievas ar aikštynus. Taip pat yra reikalingos odinės pirštinės ir kepurė. Kepurė apsaugos nuo karščio, sklindančio nuo degiklių. Kadangi padėdami oro baliono pilotui pasiruošti skrydžiui galite išsitepti, siūlome vilkėti ne puošnius drabužius. Jei nenorite ar negalite padėti pilotui, tiesiog apie tai praneškite iš anksto. Tiek pasiruošimo skrydžiui, tiek skrydžio metu turite klausyti piloto nurodymų, nes jis rūpinasi jūsų saugumu.

Prieš skrydį oro balionu turite pasirūpinti savo sveikata. Jei turite kokių negalavimų, pasitarkite dėl skrydžio oro balionu su savo šeimos gydytoju. Apie savo sveikatos būklę privalote informuoti pilotą.

Nei prieš skrydį, nei skrydžio metu negalite vartoti alkoholio, kitokių narkotinių ar psichotropinių medžiagų. Kilus įtarimui, oro baliono pilotas gali atsisakyti skraidinti jus oro balionu. Dėl jūsų saugumo jūsų skrydį lydi automobilis, kuris palaiko ryšį su pilotu. Iškilus kokiai nors problemai ji yra operatyviai sprendžiama, pasitelkiant visas reikiamas pagalbos institucijas ar kitas pagalbos priemones. Baigus skrydį oro balionu, automobilis tiek oro balioną, tiek jo keleivius parveža į starto vietą.

Už daiktus, kuriuos turi su savimi, atsako pats keleivis. Kadangi skrydis oro balionu atveria nuostabius vaizdus, kuriuos norite įamžinti, patartina atitinkamai tam pasiruošti. Fotoaparatą, kamerą ar kitas priemones, skirtas fiksuoti matomiems vaizdams, patartina sudėti į minkštus dėklus, kurie apsaugotų nuo galimų sutrenkimų nusileidimo metu.

Tad malonaus skrydžio. 🙂